Chorobę Alzheimera (AD) można już dziś całkowicie wyleczyć i można jej zapobiegać. Można to zrobić w prosty, naturalny sposób. Dietą i właściwym trybem życia.

Choroba Alzheimera – Mity – Prawda – Rzeczywistość.

Niedawno zmarł Gene Wilder, jeden z moich ulubionych komików amerykańskich. Przyczyną śmierci jak podano - była choroba Alzheimera. Wiele innych, znanych osób cierpiało i zmarło na tę chorobę. Wspomnę tylko parę: Ritha Hayword, Ronald Reagan, James Stuart, Charles Heston, Charles Bronson, Peter Falk (Por. Colombo). Każda z nich to legenda. O Polakach nie bedę wspominał – ale ich było również wielu.

Choroba Alzheimera (Alzheimer Disease AD), zwana też po polsku Otępieniem Starczym – to jeden z głównych problemów medycznych współczesności.

Według Alzheimer Association ,w 2006 r. chorowało na AD ok. 27 mln ludzi. W roku 2050 – na świecie będzie to liczba ponad 100 mln. AD to choroba cywilizacji - postępuje w wyniku zaniku i degeneracji komórek nerwowych mózgu (neuronów).
Następuje stopniowa utrata pamięci; mózg powoli przestaje funkcjonować, w rezultacie tych zmian - człowiek umiera.

Mózg jest “dożywotnim dyrektorem naczelnym” życia, myśli, działań - istnienia każdego człowieka.

Naukowe przyczyny AD są właściwie nieznane. Podaje się rozmaite przypuszczenia: powody genetyczne, dziedziczne. Obwinia się geny, chromosomy (m.in. Chromosom 21 - odpowiedzialny za produkcję białek),
który produkując szkodliwe beta-amyloidy – uszkadza, zatruwa i... powoli zabija neurony.

Bardzo ważne są czynniki środowiskowe, zatrucia metalami ciężkimi oraz np. niedobór jodu - powodujący stopniową niedoczynność tarczycy.

Wszystko razem powoduje i prowadzi do degeneracji CentralnegoUkładu Nerwowego - a w rezultacie do Choroby Alzheimera. 

W zależności od postępu objawów - Chorobę Alzheimera - dzielimy na 3 okresy:

1. Wczesny: Stopniowa utrata świeżej pamięci, niemożność przyswajania i zapamiętywania nowych informacji, problemy językowe (szukanie słów), zmiany nastroju i osobowości.

2. Pośredni: Całkowita utrata zdolności zapamiętywania i odtwarzania nowych informacji. Pamięć dawnych wydarzeń jest upośledzona, ale nie zanika. Często chorzy są zagubieni, nie mogą znaleźć np. ubrania, własnej łazienki. Wędrują bez celu, zachowują się nieprzyjaźnie i niezrozumiale - w stosunku do otoczenia.

3. Ciężki: Chorzy niezdolni do chodzenia i wykonywania prostych czynności - nie potrafią jeść, połykać. Tracą też kontrolę nad zwieraczami. Mają odleżyny. Z czasem przestają mówić. W końcowym stadium (ok. 10 lat od początku choroby) - występuje śpiączka, w której chory umiera - zazwyczaj z powodu rozmaitych infekcji: dróg oddechowych albo moczowych.

Wiadomym jest, że wszystkie osoby z AD (jak i zespołem Downa, Parkinsonem, demencją) – mają podwyższony poziom Kwasu Glutaminowego i Beta-amyloidów.
Powstaje pytanie dlaczego?

Niewątpliwie AD jest chorobą cywilizacji.
Dużą rolę odgrywa zatrucie środowiska (wody, gleby) przez konserwanty, pestycydy, nawozy oraz ingerencją człowieka w naturę - GMO.

Niewłaściwa dieta, niedobory rozmaitych witamin i pierwiastków śladowych – koniecznych w procesie metabolizmu i regeneracji białek, do procesów odnowy i życia – to niewątpliwie dodatkowe przyczyny.

Patrząc ze skrajnie odmiennej strony (biznesowej) AD - to jeden... z najlepszych potencjalnie interesów współczesnego świata. Maszynka do zarabiania pieniędzy.

Wg Alzheimer Association, średni roczny koszt opieki nad chorym w USA = $ 27,672 !

Jeśli do tego dodać koszty leków chorych na AD, które w US oblicza się na $ 120 miliardów rocznie – to chyba wszystko jasne.

(W USA – AD oceniane jest na trzecim miejscu – jako najbardziej “dochodowy” rynek usług medycznych).
Jeżeli zaś podsumujemy “planowaną przyszłość” światowego rynku chorych na AD – czyli 100 mln chorych- to daje potencjalne obroty, liczone w trylionach dolarów.

Nic tylko ręce zacierać i inwestować...w przemysł farmaceutyczny – no i domy opieki.

Przemysł farmaceutyczny inwestuje olbrzymie środki w nowe leki, które mają hamować wpływ beta-amyloidów, redukować poziom glutanianów itd – obiecując “wielki przełom” w leczeniu AD. Chodzi jednak głównie przecież o olbrzymi, rosnący rynek!

Tymczasem....

Chorobę Alzheimera (AD) można już dziś całkowicie wyleczyć i można jej zapobiegać.
Można to zrobić w prosty, naturalny sposób. Dietą i właściwym trybem życia.
Tylko...to nie jest żaden interes!!!

AD, demencja i pogarszanie się pamięci, wcale nie są spowodowane procesami starzenia czy utleniania w mózgu, jak twierdzono do tej pory.
Nauka pokazuje istnienie enzymu jąder prążkowia mózgu (STEP) - białkowej fosfatazy tyrozynowej, której podwyższony poziom można obserwować w zaburzeniach neuropsychiatrycznych i neurodegeneracyjnych- AD.

Podobne zaburzenia, występują w chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, demencji; Zespole Downa; zapaleniu stawów i kilku typach nowotworów.

STEP - osłabia rozwój synaps: połączeń nerwowych i zdolności mózgu do ich odtwarzania. To powoduje zaburzenia procesów myślenia oraz pamięci. (tzw. “ślady pamięciowe”). Wysoki poziom STEP i beta-amyloidów usuwa grupy fosforanowe z białek receptorów – koniecznych dla prawidłowego metabolizmu neuronów.
W rezultacie komórki mózgu ulegają stopniowej degeneracji, obumierają. Nowe nie są tworzone. Proces chorobowy postepuje i kończy się zawsze fatalnie.

Naukowcy z Uniwesrytetu w Yale odkryli związek o nazwie TC-2153, który zatrzymuje ten proces niszczenia mózgu i "nieodwracalnie" naprawia synapsy nerwowe. TC-2153 jest produkowany przez mózg – w... procesie samoobrony. TC-2153 - może odwrócić skutki AD.

TC-2153 składa się z kilku komponentów: Kwasu Trifluorometylowego i kilku związków chlorowodorków amin. Wszystkie te skladniki można znaleźć - w owocach i jarzynach.
Zmiana diety, w naturalny sposób może zwiększyć poziom TC-2153 a to z kolei zatrzyma i co najważniejsze – może odwrócić widoczne już skutki AD.

Zalecana dieta obejmuje głównie sałatki, zawierające wszystkie istotne składniki- na 21 dni. Podam ją osobno w następnym artykule. Będę to też mógł zrobić osobiście, w najbliższym czasie – w ramach swojej praktyki medycznej w CyberDoktor.org.

Prawdą niezaprzeczalną jest fakt: Każdy z nas jest tym albo jest zrobiony z tego - co zje.

Ważna niesłychanie jest oczywiście ścisła dyscyplina naszego żywienia i trybu życia.

Wszystko można zrobić: pokonać i odwrócić Alzheimera - odzyskać zdrowie i pamięć w zaciszu własnego domu.

Dr Ryszard Opara